Úvodní film – A to je teprve začátek!

Aktualizováno 10.9. 2012 14:44

Začíná nový školní rok. A gymnázium se špatnou pověstí, které chce ministerstvo zrušit, má okamžitě další průšvih. Je potřeba odvrátit hrozící katastrofu a zapojit se musí i ti, kteří by školu nejraději vyhodili do povětří.

přehrát celou epizodu

Buď se „něco“ stane, nebo bude škola zrušena. Ví to ředitel Matula, který ale utopil pohled na realitu ve sklenici alkohlu. Ví to zástupkyně Eva, která by se ráda dostala k moci a dokázala, že škola by pod jejím vedením určitě prosperovala. Ví to i češtinářka Eliška, jedna z posledních, které osud hradeckého gymnázia a jeho studentů není lhostejný.

 

Na školu přichází mladý pedagog Adam, který ještě neztratil všechny iluze. Z vlastní zkušenosti ví, že i z outsiderů se mohou stát hvězdy. Ačkoliv se to zdá zpočátku nepravděpodobné, on je strůjcem a hybatelem úspěchu, díky kterému se škole podaří vyhnout hned prvnímu průseru v novém školním roce. Adam se pustí i do boje s největším spratkem školy Patrikem a kvůli svým zásadám okamžitě ztratí body u jeho sestry Denisy, která se mu na první pohled zalíbila.

 

Na gymnázium do primy nastupuje i desetiletý Kája. Jeho matka Majka popadla své dva syny a utekla od agresivního manžela Milana hledat nový začátek, najít vnitřní sílu, zahojit modřiny na těle i na duši. Ale má strach, že ON si je zase najde se rány zahojit nenechá.
 

Líbí se mi

Nova.cz