3. díl - Píseň pro Elišku

Publikováno 10. 9. 2012

Koncert sboru pro solventního sponzora je očekávanou událostí, která by mohla změnit osud Gymplu odsouzeného k zániku. Vystoupení probíha rozpačitě, protože ředitel Matula je večer nevhodně společensky unaven.

přehrát celou epizodu

I když hudební číslo dopadlo dobře, jediný, kdo ho dokáže ocenit, je dirigent Jandourek – Eliščina láska z mládí – který po letech, bez varování, opět vstupuje do Eliščina života.

Podnikatel, který slíbil škole peníze, je ve skutečnosti bývalý student, kterého ředitel Matula neměl příliš v lásce. A nemá ho v lásce ani teď, protože mu připomíná syna Hynka, který nežije podle představ svého otce. Matula se lituje, rozpije se a podaří se mu urazit Elišku. Ta však Matulu navzdory tomu opět jednou zachrání před totální ostudou.

Denisa netuší, že Cyril s Patrikem za jejími zády provětrávají motorku a že dokonce Patrik na ní jezdí i do školy. Denisa se to dozví až v okamžiku, kdy se jí Adam svěří, že Patrik nedorazil na odpolední vyučování. Patrikův průšvih zase dovede Denisu s Adamem do konfliktu.
 

Líbí se mi

Nova.cz