Milan Šteindler: K Vánocům vám přeji prachy a ženicha!

Aktualizováno 26.04.2016


Když před 49 lety natočili ruští filmaři vánoční pohádku Mrazík, nikdo neměl tušení, že se příběh samolibého Ivánka a jeho lásky Nastěnky stane legendou, bez které by Vánoce nebyly pravými Vánocemi.

„Když se řekne Mrazík, tak mi hned naskočí hláška: ,Dědku, dej sem zlato a ženicha‘, to si pamatuju, to mě baví,“ říká herec Milan Šteindler, který si na chvíli vyzkoušel, jaké to je, být v Mrazíkově kůži. Milan Šteindler, kterého diváci TV Nova vídali v seriálu Gympl s (r)učením omezeným a sitcomu PanMáma, má k pohádce Mrazík vřelý vztah. „Mrazík je pohádka, kterou jsem dlouho nevynechával, ale teď se mi stává, že na Silvestra špatně vidím a už se moc na televizi nedívám,“ vtipkuje populární herec.

Milanovi nejsou převleky cizí. Takhle hraje v sitcomu PanMáma:

Zdroj: Archiv TV Nova

Vánoční svátky pro něj znamenají dobu setkávání. „Dodržuju jednu vánoční tradici s přáteli, to je takový okruh přátel, se kterými se zaručeně skoro celý rok nevidíme, tak jdeme vždy na Štědrý den před polednem do katedrály Svatého Víta a potom na punč či štrúdl. Na Vánocích mám rád Štěpána a Boží hod, kdy už je takový klid, je co jíst a cítím se v suchu a bezpečí.“

A co přeje Milan Šteindler televizním divákům? „K Vánocům všem přeju prachy a ženicha! A mějte se co nejlíp.“