Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Učitelský sbor plný pestrých charakterů, romantika, svébytný humor i drsnost školního prostředí, studentské trable i nikdy nekončící problematika vztahů rodičů, dětí a učitelů – kdo by tento osobitý, často vtipný, ale někdy i krutý svět neznal?

Seriál Gympl – svět, který zná každý z nás. Kdo by to neznal?

aktualizováno 22.11.2012, 10:32 | 16.08.2012, 15:35 | TV Nova

Učitelský sbor plný pestrých charakterů, romantika, svébytný humor i drsnost školního prostředí, studentské trable i nikdy nekončící problematika vztahů rodičů, dětí a učitelů – kdo by tento osobitý, často vtipný, ale někdy i krutý svět neznal?

Seriál Gympl s (r)učením omezeným přenese televizní diváky zpátky do světa školních lavic, který kdysi důvěrně znali nebo se v něm, ať už jako rodiče, učitelé, nebo studenti, pohybují dodnes.Beznadějný případ?
Jedno maloměstské gymnázium prohrává svůj boj se špatnou pověstí. Vše došlo tak daleko, že má před sebou pochybná střední škola poslední rok své existence. Situace se zdá být neřešitelnou. Muselo by se totiž stát „něco“ natolik zásadního, aby bylo blížící se zrušení odvráceno. Cesta k takovému cíli je ale trnitá a naděje na zázrak se den za dnem snižuje. Ředitel školy se rezignovaně oddává alkoholu, učitelský sbor je rozdělen na několik táborů a více než o výuku se zabývá konflikty uvnitř.


Vše začíná u Adama
Klíčovým okamžikem skomírající střední školy je den, kdy přichází na gymnázium mladý učitel Adam Kábrt, kterého hraje Ondřej Brzobohatý. Vypadá to, že bude učitelský sbor „bohatší“ o outsidera, kterého provází pověst stejně záporná jako pověst zdejší školy. Svérázné vyučovací metody, despekt k autoritám a někdy až příliš drsný přístup ke kolegům i studentům jeho špatnému jménu příliš nepřidají. Kdy přijde Adam o zbytek iluzí, je, zdá se, jen otázkou času.


Hvězdy zpátky do lavic!
Seriál představí v netradičních rolích české herecké legendy a další populární osobnosti showbyznysu. Každý týden se mohou diváci prostřednictvím televizních obrazovek setkávat například s rezignovaným ředitelem Matulou v podání Karla Heřmánka nebo s dobráckou učitelkou Eliškou ztvárněnou Libuší Šafránkovou. Zpátky mezi lavice se vrátí také Zuzana Bydžovská, Milan Šteindler, Václav Vydra, Kristýna Leichtová, Marta Jandová nebo Lucie Benešová a mnoho dalších. Vedle hereckých špiček se představí i řada mladých talentů, jako je Jáchym Kraus, Jan Maršál nebo Tereza Nvotová.

 

Úvodní celovečerní film nového seriálu v neděli 2. září a premiérové díly od 3. září vždy v pondělí a ve středu večer na Nově

TV Nova Internet Explorer 8


Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář
pitris30 13.12.2013 18:56
-13
nemám rád seriály typu ordinace a jemu podobné žánry ale zrovna Gympl byl jediný seriál na který jsem koukal a to je opravdu co říct a ted skončil takže na TV Nova už se nebudu dívat na nic :-))je to škoda :-)
laice 11.12.2013 22:43
-11
Dobrý den, moc mě mrzí, že dnes seriál skončil. Vím, asi nejsem jediná. Nedá se nic dělat, asi se televizi nevyplatí dál v natáčení pokračovat. Dřív jsm koukala na seriál u konkurence... nemohla jsem dál koukat, vůbec se mi to nelíbilo, samé násilí, samý blázen a nevím kdesi cosi, ale nedalo se na to dál dívat, jen se tam ubližuje. Byla jsem hrozně ráda, že jsem přišla nakonec na chuť tomuto seriálu, mrzí mě, že až tak pozdě, že jsem nekoukala od začátku. Po celém dni úmorném to bylo příjemné odreágování, jen tak si sednout a dívat se na vtipný seriál, občas si do toho poslechnout nějakou píseň, no prostě paráda. Úžasné odpočívání. Člověk nemusel přemýšlet nad nepříjemnými věcmi. Snad někdy v budoucnu se vytvoří nějaká další série. Byla bych i celkem ráda kdyby to televize Nova začla třeba ve stejný čas a ve stejné dny vydílat na nějakém svém dalším televizním programu, nechci se zpátky vracet zpět k seriálu který jsem přestala sledovat a trápí mě otázka k čemu budu v pondělí a ve středu v 20.20 usedávat a relaxovat. Asi budu muset oprášit návštěvy knihovny, teď na čtění budu mít bohužel času dost.
horant 10.12.2013 19:44
-14
Jeden z mála seriálů na který se dá koukat a vy ho chcete rušit? To už bych raději zrušila Ordinaci, která tu je kolik let? 7? A nedá se na ní koukat, protože to tam dělá doslova kámen s cihlou.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 další